POMOC
e-mail:

hasło:

Pozycjonowanie a sztuka perswazjiWyszukiwarka internetowa

grudzień 2nd, 2008

Wyszukiwarka internetowa (ang. search engine) to program lub strona internetowa, której zadaniem jest ułatwienie użytkownikom znalezienie informacji w sieci.

Określenie wyszukiwarka stosujemy do:

* Stron internetowych serwisów wyszukujących - czyli implementacji oprogramowania wyszukującego działającego z interfejsem WWW ogólnodostępnym dla internautów
* Oprogramowania przeznaczonego do indeksowania i wyszukiwania informacji w sieciach komputerowych: internecie, intranecie.

Gromadzą w sposób automatyczny informacje o dokumentach tekstowych oraz plikach zgromadzonych w sieci (obszarze wyznaczonym dla wyszukiwarki do indeksowania).

…czytaj cały artykuł »

Operatory zaawansowane wyszukiwanie w Google

listopad 15th, 2008

Operatory zaawansowane

W wyszukiwarce Google można stosować kilka operatorów zaawansowanych, czyli wyrazów o specjalnym znaczeniu stosowanych w wyszukiwaniu. Operatory te zazwyczaj modyfikują wyszukiwanie w pewien sposób, a nawet całkowicie zmieniają jego typ. Operatorem specjalnym jest na przykład „link:”, a zapytanie [link:www.google.com] nie powoduje normalnego wyszukiwania, lecz umożliwia znalezienie wszystkich stron internetowych, zawierających łącza do www.google.com.

Niektóre z częściej używanych operatorów to znaki przestankowe lub wyrazy niewymagające dwukropka. Są to na przykład operatory OR, “” (cudzysłów prosty), - (znak minus) i + (znak plus). Więcej informacji na temat tych typów operatorów można uzyskać na stronie Podstawy wyszukiwania. Wiele operatorów specjalnych jest dostępnych na stronie Szukanie zaawansowane (ale nie wszystkie). Poniższa lista zawiera wszystkie operatory specjalne wyszukiwarki Google. …czytaj cały artykuł »

301 Redirect - przekierowanie stałe

listopad 14th, 2008

Redirect 301 (R301, Moved Permanently) – przekierowanie stałe które wraz z nowym adresem strony powinien przenieść jej pozycję i PR (przy najbliższym Update PR) teoretycznie powinno to przenieść również frazy pozycjonowane, dlatego też przekierowanie to stosuje się również w przypadku zmiany domeny.

Przekierowanie 301 przekieruje na nowy adres zarówno użytkowników, jak i roboty wyszukiwarek. Jest ono wyjątkowo przydatne w przypadku zmiany adresu strony, a w praktyce wygląda to tak, że wpisując stary adres strony przeglądarka automatycznie wczytuje nowy. …czytaj cały artykuł »

Obchody Święta Niepodległości w Polsce

listopad 11th, 2008

W dniu 11 listopada 1918 r. marszałek francuski F. Foch w imieniu państw sprzymierzonych podyktował delegacji niemieckiej warunki zakończenia działań wojennych. Niemcy podpisały rozejm. Było to w wagonie kolejowym niedaleko Compiegne pod Paryżem. W ten sposób zakończyła się I wojna światowa. Brały w niej udział 33 państwa; w czasie jej trwania zmobilizowano 70 milionów ludzi, 10 milionów poniosło śmierć, a prawie 20 milionów zostało rannych. Upadły 3 cesarstwa, zniszczono dorobek, na który pracowały całe pokolenia. Po wojnie zawarto nowe traktaty pokojowe, zmieniły się granice państwowe oraz formy rządów. …czytaj cały artykuł »

Jak utworzyć witrynę dobrze współpracującą z Google?

listopad 6th, 2008

Co warto zrobić

Nasze Wskazówki dla webmasterów zawierają ogólne wymogi dotyczące wyglądu/projektu, wymogi techniczne i jakościowe. Poniżej przedstawiono szczegółowe wskazówki dotyczące tworzenia witryny dobrze współpracującej z Google.

Zapewnij odwiedzającym informacje, których szukają
Zadbaj o wysoką jakość treści stron, a szczególnie strony głównej. To jest sprawa najważniejsza. Ciekawe strony przyciągną wielu odwiedzających i zachęcą webmasterów do zamieszczania do nich linków. Aby witryna zawierała przydatne informacje, jej strony powinny przejrzyście i dokładnie opisywać temat. Pomyśl, jakie słowa użytkownicy wpisywaliby, wyszukując takie strony i uwzględnij te słowa w witrynie. …czytaj cały artykuł »

Maskowanie, podstępne przekierowania w języku JavaScript i strony przejściowe

listopad 5th, 2008

Maskowanie

Maskowanie to działanie, które polega na przedstawieniu wyszukiwarkom innej treści lub adresów URL niż użytkownikom. Jeśli Twoja witryna odsyła inne wyniki w zależności od typu przeglądarki stosowanej przez użytkowników, może ona zostać oznaczona jako oszukańcza i usunięta z indeksu Google.

Oto niektóre przykłady maskowania:

  • pokazywanie wyszukiwarkom strony tekstowej w języku HTML, a użytkownikom strony złożonej z obrazków lub animacji Flash;
  • pokazywanie wyszukiwarkom innej treści niż użytkownikom. …czytaj cały artykuł »

Co to jest mapa witryny?

listopad 4th, 2008

Istnieją dwa typy map witryn. Pierwszym typem jest strona HTML z listą stron witryny - zwykle ułożona wg sekcji - pomagająca znajdować potrzebne informacje.

Mapy witryn XML - nazywane zazwyczaj Mapami witryn przez duże M - pozwalają użytkownikom przekazywać Google informacje o ich witrynach. W tym artykule omówimy właśnie ten typ map witryn. …czytaj cały artykuł »

Ataki SQL Injection

październik 29th, 2008

Zabezpieczenia są tak skuteczne jak najsłabszy element całego systemu zabezpieczeń. Nie pozwól aby Twoja Strona WWW lub program był tym najsłabszym ogniwem!

SQL Injection (z ang., dosłownie zastrzyk SQL) - luka w zabezpieczeniach polegająca na nieodpowiednim filtrowaniu lub niedopuszczalnym typowaniu i późniejszym wykonaniu danych przesyłanych w postaci zapytań SQL do bazy danych. Podatne są na niego systemy złożone z warstwy programistycznej (przykładowo skrypt w PHP, ASP, ISP itp.) dynamicznie generującej zapytania do bazy danych (MySQL, PostgreSQL itp.). Wynika on zwykle z braku doświadczenia lub wyobraźni programisty. …czytaj cały artykuł »

Zaplecze SEO

październik 28th, 2008

Zaplecze SEO jest niczym innym jak zbiorem stron internetowych, które umożliwiają pozycjonowanie stron www, poprzez umieszczanie na nich odpowiedniej treści i linków pozycjonujących.

Dobre zaplecze SEO cechuje: …czytaj cały artykuł »

Dodatek SEO do Mozilli - SeoQuake

październik 22nd, 2008

Przeglądarka Mozilla oferuje mnóstwo dodatków a jednym z nich przydanym przy pozycjonowaniu jest SeoQuake.

Dodatek ten ułatwi nam analizę strony internetowej pod kontem SEO  i pozycjonowania, dowiemy się z niego sporo pomocnych informacji, które pomogą nam podjąć decyzję czy warto kupić link na danej stronie internetowej.

…czytaj cały artykuł »Pozycjonowanie a sztuka perswazji powered by WordPress| Sprzedaż linków |
Google Onet.pl YAHOO Netsprint Altavista Szukacz MSN GOORU Wirtualna Polska
Copyright 2007-2018 By Adverts.pl B2B   napisz do nas